איי הגלאפגוס

איי הגלאפגוס

 

איי הגלפגוס הם ארכיפלג של איים קטנים השייכים לאקוודור במזרח האוקיינוס ​​השקט. האיים די מרוחקים ומבודד, ארכיפלג גלפגוס מורכב מ- 13 איים עיקריים ועוד 6 איים קטנים יותר.

בגלפגוס ניתן לבקר בכל ימות השנה. בעונת השיא (אמצע יוני עד תחילת ספטמבר ואמצע דצמבר עד אמצע ינואר) חשוב במיוחד לעשות את סידורי הנסיעות זמן רב מראש, מכיוון שהפארק הלאומי מגביל את מספר המבקרים בכל אי.

מדצמבר עד מאי טמפרטורות המים ואוויר הן חמים. הים רגוע. גשם קל יורד לפרקי זמן קצרים בכל יום, אבל שארית היום נוטה להיות מאוד שמשי. פרחים מגיעים לפריחה והצמחייה צבעונית מאוד. הדגה אומנם אינם בשיאה כפי שביתר ימות השנה, אך זו עונת הזיווג של הציפורים ועונת פקיעת צבי ים בחוף.

 

בחודשים יוני עד נובמבר ישנם זרמים, המביאים מים קרים וטמפרטורות הקרקע קרירה. דבר הגורם לזרמי המים להיות עשירים בחומרים מזינים שמושכים ציפורים ודגים: האלבטרוסים מגיעים בEspanola וניתן לפגוש את הפינגווינים. זו עונת ההזדווגות ל- boobies כחול-הרגל.


בתקופה זו של שנה יש עננים אבל זו תקופה שאינה גשומה, הגשם הוא נדיר יותר. הרוחות נוטות להיות חזקות יותר. זה הזמן המועדף של שנה לצוללנים מנוסים.

97% משטחה הקרקעי של גלפגוס הוא הפארק לאומי והביקורים יכולים להתבצע רק לאתרי מבקר ספציפיים עם מדריכי טבע מוסמכים. ישנה הקפדה יתרה על ביקורים על מנת למנוע שינוי התנאים אקולוגיים.

האיים ידועים בנוף, בצמחייה וחיות ברה אנדמיות. עם זאת, מינים רבים, כגון אריות ים, איגואנות ימיות, לטאות לבה, ומגוון רחב של ציפורים החוף כגון אנפות, ה'טאטלר', שרוני, turnstones, וwhimbrels, נפוצים ברוב המקומות.
בכל אתרי המבקרים יש שבילים מסומנים, שיש להקפיד לא לסטות מהם. אורכם של רוב המסלולים, פחות משני קילומטרים, לעתים קרובות עוברים על לבה גסה או סלעים.

 

רוב המטיילים המבקרים בגלפגוס עושים זאת באמצעות הפלגות שנמשכות בין 4 ימים / 3 לילות עד 12 ימים / 11 לילות. ישנם גם הבדלים באוניות / סירות, הן נעות בין 12-90 נוסעים וברמות נוחות ופינוק שונות.
מסלולי השייט מנצלים את שעות הלילה לשייט ומעבר בין האיים במטרה לאפשר למטיילים לבקר בכל יום בלוקישן חדש,ובלי לבזבז זמן על שייט.

איי הגלפגוס הינם הרפתקה של פעם בחיים, המאפשר התבוננות בטבע קדמוני ומפגשים עם צמחיה, בעלי חיים יבשתיים וימיים מרתקים.

 

חזרה לעמוד הבית